Medycyna estetyczna

W naszym Gabinecie stosujemy najnowocześniejsze metody usuwania zmarszczek. W zależności od zastosowanej metody efekty są widoczne już po jednym zabiegu lub po wykonaniu serii w dłuższym okresie czasu.

W zależności od tego jakie zmarszczki chcemy usunąć, używa się różnych substancji. Najczęściej wykorzystywane są:

  •  Kwas hialuronowy (Restylan, Surgiderm, Phormae, Teosyal) - Najczęściej stosowany do wypełniania zmarszczek. Kwas    hialuronowy występuje w organizmie człowieka w sposób naturalny - jest on podstawowym składnikiem skóry, odpowiada za utrzymanie jej właściwego poziomu nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze stopniowo się zmniejsza, wskutek czego staje się ona wysuszona, wiotczeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją jędrność i objętość.
  • Toksyna botulinowa (Botox) - zabieg tym preparatem to niezwykle skuteczna, bezpieczna  i co bardzo ważne, niechirurgiczna metoda walki ze zmarszczkami. Leczenie botox’em skutecznie przywróci twarzy młodość, świeżość oraz wygładzi zmarszczki mimiczne. Botox  możemy podawać profilaktycznie już w młodym wieku, zanim pojawią się pierwsze zmarszczki. Botox’em skutecznie wygładzimy zmarszczki czoła, zmarszczki między brwiami czy  w kącikach oczu (tzw. kurze łapki). Botox’em możemy zmodyfikować wysokość i kształt brwi, podnieść opadnięty koniuszek nosa, złagodzić efekt „zmarszczek palacza”.

Zabiegi po wcześniejszych konsultacjach wykonują współpracujący z nami doświadczeni lekarze:

Ewa Miękisz lek. Stomatolog

Jan Miękisz lek. Medycyny spec. Chirurgia ogólna